Jäsenet

 

Jäsenorkesterit 2021

Ahvion soittokunta

Akateeminen Puhallinorkesteri

Alahärmän Puhallinorkesteri

Alavuden puhallinorkesteri

Aura Brass Band

Elimäen Puhallinorkesteri

Espoon musiikkiopisto ENPO

Espoon Puhallinorkesteri

Eurajoen Nuorisosoittokunta

Nuorisosoittokunnan Juniorit

Nuorisosoittokunnan Esat ja Ellit

Nuorisosoittokunnan Konkarit

Euran Soittokunta

Gamlakarleby Hornorkester r.f.

Haapaniemen nuorisopuhallinork. 1

nuorisopuhallinorkesteri II

 3. lk orkesteri

 4. lk orkesteri

5. lk orkesteri

 6. lk orkesteri

Hamina Big Band

Harjavallan Soittokunta

Heinolan musiikinystävät ry:n puhallinorkesteri

Helsingin Poliisisoittokunta

Helsingin Palokunnan Soittokunta

Helsingin Suomalaisen klubin puhallinorkesteri

Huhtasuon koulun po

Huittisten mo puhallinorkesterit

Harjavallan Viikarit

Huittisten Viikarit

Säkylän Viikarit

Piiparit 1

Piiparit 2

Piiparit 3

Kouluorkesteri 1

Kouluorkesteri 2

Kouluorkesteri 3

Kouluorkesteri 4

Huitisten soittokunta

Hyvinkäänkylän po

Hämeenkyrön  Puhallica B

Nuorisopuhallinorkesteri Puhallica D

Iisalmen Puhallinorkesteri

Ikaalisten nuoriso-orkesteri A

A2-orkesteri

C-orkesteri

D-orkesteri

Kilvakkalan INO

Ilmajoen Soittokunta

Imatran Puhallinorkesteri

Imatran Seurakunnan Soittokunta

Isojoen Soittokunta

Kodesjärven Soittokunta

Itä-Helsingin mus.op. Itätuuli

Tuuliviiri

Jalasjärven Soittokunta

Jalasjärven Nuorisopuhallin orkesteri

Jeppo Ungdomsorkester

Joensuun Puhallinorkesteri

Juantehtaan soittajat

Juvan puhaltaja

Juvenalian puhallinorkesterit A

B-orkesteri

Jyväskylän puhallinorkesteri

Jyväskylän YO:n Puhkupillit

Kajaanin Puhallinorkesteri

Kajaanin puhallinseitsikko

Junioriorkesteri Puolikuu

HH-kvintetti

Kalajoen Soittajat

Kalakukko Wind Band

Kalakukko-Septet

Kalakukko-Quintet

Trumpettiduo

Kalhon soittokunta

Kallawinds ry

Kannuksen Soittokunta

Karelia puhallinorkesteri

MPK Etelä-Suomen soittokunta

Karhulan läntinen stk

Karvian Soittokunta

Kemi Seitsikko

Keski-Karjalan musiikkiyhdistys ry Musiikkiopiston puhallinorkesteri

Midipuhkut

Keuruun Soittajapojat

Keuruun Soittajapojat, alkeisorkesteri

Keurusseudun Puhaltajat

Kiikan Torvisoittokunta ry

Kiikan mahtavat musisoijat

Kokemäen Soittokunta

Kokkolan Nuorisosoittokunta A-orkesteri

Nuorisosoittokunta B-orkesteri

Nuorisosoittokunta C-orkesteri

Nuorisosoittokunta D-orkesteri, puut

Nuorisosoittokunta D-orkesteri, vasket

Toholammin puhallinorkesterit

Toholammin puhallinorkesterit

Kotkan ja Haminan Nuoriso-orkesteri A

B-orkesteri

C-orkesteri

Uusi iloinen PO

Kuhmon Puhallinmusiikin ystävät ry

Kuortaneen Soittokunta

Kurikan Soittokunta

 Kymi Wind Band I

KWB II

KWB II

Kyröskosken VPK:n Soittokunta

Kärsämäen Puhallinorkesteri

Laaksojen soittajat Quattro di Bothnia

Janne Nietula ja keltaiset banaanit

Jaana & Jazzemble

Lahden Vetraanisoittokunta

Lahden konservatorion Puhallinorkesteri A

Puhallinorkesteri B

Laitilan soittokunta

Lapin VPK:n Soittokunta

Lappböle Hornkapell

Kirkkonummen puhallinorkesteri

Lappeenranna musiikkiopiston A-orkesteri

B-orkesteri

Kiiltomadot

Lapuan musiikkiopiston A-orkesteri

Lieksan nuoriso-orkesterin tuki ry A-orkesteri

B-orkesteri

Lohjan puhallinorkesteriyhdistys

Loimaan Soittokunta

Louhi Puhallinorkesteri

Loviisan kaupungin Soittokunta

Lumon Puhaltajat

Merikarvian Puhallinorkesteri

Mikkeli Winds

Juniori Winds

ABC Winds

Winds Jazz Orchestra

Montolan Puhallinorkesteri

Nakkilan Puhallinorkesteri

Nivalan Puhallinorkesteri

Nummelan Soittokunta

NummenTorvisoittokunta

Karkkilan soittokunta

Nurmijärven Puhallinorkesteri

Nurmon Soittokunta

Oriveden Puhallinorkesteri

Skumppa-veikot

Oulaisten

Oulun seurakuntien soittokunta Viventi

Virtuoso

Spirito

Primo

Outokummun Puhallinorkesteri

Orkesterikoulu

Big Band

Waskiseitsikko

Partiolippukunta Tre:n Kotkien puhallinorkesteri

MPK Hämeen soittokunta

The Swing Eagles

Piazza Brass

Salon VPK:n soittokunta

Pirkanmaan musiikkiopiston puhallinorkesterit/Puhaltajat

Puhallinpantterit 1 (Tampere)

Puhallinpantterit 2 (Tampere)

Windus 1 (Tampere)

Tornado (Ylöjärvi)

Windus 2 (Tampere)

Hurrikaani (Ylöjärvi)

Windus 3 (Tampere)

Puhallinpantterit

Pirkkalan Puhallinorkesteri

Pläkkploosarit ry

Pohjan Nuoriso-orkesteri

Pohjantien Nuorisomusiikki ry Nuorisopuhallinorkesteri

Minijazzband

Pohjantie Junior Big Band

Pohjantien Trööttääjät

Luokkaorkesterit

 Puhallinhäiriö

Porilaissoittokunta ry

Porin Nuorisosoittokunta A

B-orkesteri

C-orkesteri

D-orkesteri

Porin Työväen Soittokunta PTS suuri puhallinorkesteri

Brass Quintet

Delta Eleven Brass Band

Porin VPK:n soittokunta

PPO-Wind Band  Pirtin Puhaltajat ry

Puhallinseitsikko Auroa

Puhallinorkesteri Aalto ry

Puhallinorkesteri Apollo

Puhallinorkesteri Mansetti ry

Puhallinyhtye Oktaavi

Puhallinyhtye Vaskiveikot

Puhkupillit Seniors

Pöytyän puhaltajat

Raahen Puhallinorkesteri

Rajalan Puhaltajat

Rantasalmen Puhallinorkesteriyhdistys A-orkesteri

 B-puhallinorkesteri

 C-puhallinorkesteri

 A-puhallinorkesteri

Aikuisten puhallinorkesteri

Marssirumpuryhmä

Aikuisten viihdeorkesteri

Ihmekvintetti

Rauman Poikasoittokunta A

B-orkesteri

C-orkesteri

Rauman Soittokunta

Rauman Vaskiset

Rientolan Soittokunta

Rientolan saksofonikvartetti

Rovaniemen VPK:n soittokunta

Savonlinnan Puhallinmusiikkiyhdistys ry

Seinäjoen Rautatieläisten soittokunta

MPK Pohjanmaa

Seinäjoki Symphonic Band

Concert Band

Wind Band

Junior Wind Band

Sibelius-opiston Puhallinorkesterit SiPu

Junnu Band

Little Band

Mini Band

Sinetti-Seitsikko

Sinfoninen Puhallinorkesteriyhdistys Sisu ry

Sohon Torwet

Sointu Seitsikko

Suomen Puhallinsinfonikot ry

Suomen Vapaakirkon Puhallinorkesteri

Suupohjan Puhallinorkesteri

Tampereen ty: soittokunta Puistotornin Puhaltajat

Seitsikko

Musica

Teekkaritorvet ry

Tervakaupungin Puhaltajat

Tervolan Soittokunta

Tikkurilan Soittokunta

Toholammin Puhallinorkesteri

Crescendo

Torvikopla ry

Torvipojat Muhoksen

Turun konservatorion ja musikkiikkiopiston Aura Wind Band

Aura Youth Wind Band

Aura Junior Wind Band

Aura Mini Wind Band

Turun VPK:n Puhallinorkesteri

Turun Metsänkävijäin soittokunta

Töölö Brass

Ulvilan Puhallinorkesteri

UPO-uusi Puhallinorkesteri Utajärvi

Uudenkaupungin VPK:n Soittokunta

Vantaan musiikkiopisto A-puhallinorkesteri Vamos

B-puhallinorkesteri Iloiset Buhaltajat

C-puhallinorkesteri Cilmut

D-puhallinorkesteri iDut

Varkauden Soittokunta

Soittokunnan Big Band

Soittokunnan kvartetti

Vermuntilan Soittokunta

Viialan Pyryn Soittokunta

Ykspihlajan Työväen Stk ry

Ylivieskan soittajat ry Saint Fish Big Band

Yläneen Soittokunta

 

 

Yhteisöjäsenet

 

F-Musiikki OY

Helsingin puhallinmusiikkiyhdistys

Kuopion Nuorisomusiikki

Seitsikko kustannus AY

Kymenlaakson Puhallinmusiikkiyhdistys ry

Laitilan musiikkiopisto

Lieksan vaskiviikko

MuKa Tuki ry

Pirkamaan Pinna

Soitin Laine

 

Tampereen puhallinorkesteriyhdistys ry

Henkilöjäsenet (27)

Liiton kunniajäsenet:
Ampuja Raine (kunniapuheenjohtaja)
Panula Jorma (kunniapuheenjohtaja)
Ulmanen Pekka (kunniajäsen)